Reklama

Reklama

Dwa gole Stephensona w ciągu 47 sekund, wygrana Capitals

Chandler Stephenson z Washington Capitals zdobył dwie bramki w ciągu 47 sekund, a jego zespół pokonał ekipę Philadelphia Flyers 5-3 w spotkaniu hokejowej NHL, choć po pierwszej tercji przegrywał 0-2.

Już na początku spotkania bramki dla Flyers zdobyli Nolan Patrick i Travis Konecny.

W drugiej tercji kibice oglądali jednak popis Stephensona. Hokeista, który wcześniej nie strzelił gola w 28 kolejnych meczach, trafił do siatki "Lotników" w 23. i 24. minucie, wyrównując stan rywalizacji na 2-2. To jego trzecie i czwarte trafienie w obecnym sezonie.

Zdobycie dwóch bramek w ciągu zaledwie 47 sekund wyraźnie podbudowało kolegów z zespołu, którzy jeszcze w tej tercji podwyższyli na 3-2 (Andre Burakovsky), a w trzeciej zdobyli bramki na 4-2 (T.J. Oshie) i -:2 (Devante Smith-Pelly). Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Jakuba Voracka w 51. minucie.

Reklama

- To trochę ulga - przyznał 23-letni Stephenson, który po raz pierwszy w karierze zdobył dwie bramki w jednym meczu NHL.

Hokeiści Capitals umocnili się na prowadzeniu w Metropolitan Division (65 pkt), natomiast ekipa z Filadelfii w tej samej dywizji jest na piątym miejscu - 56 pkt.

Wyniki środowych meczów NHL:

Toronto Maple Leafs - New York Islanders      5-0

Washington Capitals - Philadelphia Flyers     5-3

Detroit Red Wings - San Jose Sharks           2-1 (po karnych)

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers50022910
2.Buffalo Sabres31114107
3.Detroit Red Wings22114185
4.Toronto Maple Leafs23112195
5.Tampa Bay Lightning22115215
6.Boston Bruins2101084
7.Ottawa Senators23010124
8.Montreal Canadiens15010202
Metropolitan Division
1.New York Rangers41114139
2.Carolina Hurricanes4001878
3.Pittsburgh Penguins30223128
4.Washington Capitals30219118
5.New Jersey Devils31011106
6.Columbus Blue Jackets32015146
7.Philadelphia Flyers21118135
8.New York Islanders22113155
Central Division
1.St. Louis Blues40022118
2.Minnesota Wild40015118
3.Dallas Stars32011116
4.Winnipeg Jets22120195
5.Colorado Avalanche23015204
6.Nashville Predators14012172
7.Chicago Blackhawks0419211
8.Arizona Coyotes0418251
Pacific Division
1.Edmonton Oilers500241310
2.San Jose Sharks4001678
3.Vancouver Canucks32118187
4.Calgary Flames21111115
5.Anaheim Ducks23117205
6.Los Angeles Kings13114173
7.Seattle Kraken14113233
8.Vegas Golden Knights13010172
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje