Ducks dogoniły Predators, rekord Andersena

Hokeiści Anaheim Ducks pokonali na wyjeździe Arizona Coyotes 4-1 we wtorkowym meczu NHL. "Kaczory" zrównały się bilansem (41-17-7) z najlepszym dotychczas zespołem w tym sezonie, czyli Nashville Predators.

Goście objęli prowadzenie w 14. minucie, kiedy grając w osłabieniu krążek do siatki posłał Ryan Kessler.

W 26. minucie na 2-0 podwyższył Andrew Cogliano, ale w 30. kontaktowego gola strzelił Tobias Rieder.

Ducks przesądziły sprawę w trzeciej tercji. W 48. minucie świetną akcją popisał się Jakob Silfverberg. Prawoskrzydłowy zespołu z Anaheim najpierw trafił krążkiem w poprzeczkę, ale odbitą "gumę" zdołał jeszcze złapać do rękawicy, położyć na lód i posłać do siatki. Wynik spotkania ustalił Cogliano, który w 58. minucie trafił do pustej bramki.

Silfverberg oprócz gola zaliczył także dwie asysty, a rekord NHL wyrównał bramkarz "Kaczorów" Frederik Andersen. Odniósł on 50. zwycięstwo w 68. meczu w NHL. Wcześniej takimi wynikiem mógł się pochwalić Bill Durnam z Montreal Canadiens, który dokonał tej sztuki w sezonach 1943/44 i 44/45.

Lider rozgrywek, Predators, doznał wyjazdowej porażki z New Jersey Devils 1-3.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Już w 58. sekundzie bramkę zdobył Adam Karlsson, a w czwartej minucie okres gry w przewadze wykorzystał Eric Gelinas.

Kontaktowy gola dla "Drapieżców" padł w 23. minucie, a strzelił go Mike Fisher, ale w 59. krążek do pustej siatki posłał Mike Cammalleri.

Świetny mecz w bramce "Diabłów" rozegrał też Cory Schneider, który obronił 33 strzały rywali.

Washington Capitals wygrali na wyjeździe z Columbus Blue Jackets 5-3, a dwie bramki dla zwycięzców, drugi mecz z rzędu, zdobył Aleksander Owieczkin. Rosjanin jest najlepszym strzelcem w tym sezonie NHL, na koncie ma już 43 gole.