Chicago Blackhawks jedno zwycięstwo od Pucharu Stanleya

Hokeistom Chicago Blackhawks brakuje jednego zwycięstwa do zdobycia Pucharu Stanleya. "Czarne Jastrzębie" prowadzą bowiem w finałowej serii NHL z Tampa Bay Lightning 3-2. W sobotę wygrali na wyjeździe 2-1 i tytuł mogą wywalczyć już w poniedziałek, kiedy podejmą rywali w United Center.

Blackhawks już pięć razy wywalczyli Puchar Stanleya, ale ostatni raz ze zdobycia tego trofeum na własnym lodowisku cieszyli się w 1938 roku.

W meczu numer pięć tegorocznego finału goście objęli prowadzenie w siódmej minucie, kiedy do siatki trafił Patrick Sharp.

W 31. minucie wyrównał Valtteri Filppula, a decydującego gola już w drugiej minucie trzeciej tercji strzelił Antoine Vermette.

"Jestem przekonany, że w ciągu dwóch najbliższych dni miasto opanuje szaleństwo" - nie ma wątpliwości Joel Quenneville, szkoleniowiec ekipy z Chicago.