Canadiens i Oilers kontynuują dobrą passę

Montreal Canadiens i Edmonton Oilers, czyli najlepsze drużyny początku sezonu NHL, wygrały swoje środowe spotkania. "Kanadyjczycy" pokonali na wyjeździe New York Islanders 3-2, a "Nafciarze" na własnym lodowisku wygrali z Washington Capitals 4-1.

W Nowym Jorku ekipa z Montrealu trzy razy wychodziła na prowadzenie, by ostatecznie odnieść zwycięstwo.

Pierwszego gola dla gości strzelił w 24. minucie Paul Byron. Wyrównał jeszcze w drugiej tercji John Tavares (36. minuta).

W 52. minucie bramkę dla Canadiens zdobył Philip Danault. 2-2 zrobiło się trzy minuty później po trafieniu Dennisa Seidenberga.

Wygraną zespołowi z Kanady zapewnił na dwie minuty i trzy sekundy przed ostatnią syreną Shea Weber, wykorzystując okres gry w przewadze.

Canadiens z 13 punktami są najlepszą drużyną tego sezonu NHL.

Jedno "oczko" mniej mają na koncie Oilers. W środę w Edmonton pokonali Capitals 4-1.

Benoit Pouliot strzelił dwa gole dla gospodarzy (28. i 38. minuta), a kolejne dodali - Patrick Maroon (42.) i Milan Lucic (50.).

Z kolei Cam Talbot obronił 34 uderzenia hokeistów Capitals, dając się pokonać tylko Aleksandrowi Owieczkinowi w 41. minucie.