Brutal Owieczkin, fantastyczna pogoń Capitals

Aleksander Owieczkin szybko został wyrzucony z lodu, a zanim ochłonął jego koledzy z Washington Capitals przegrywali już z Chicago Blackhawks 0-3 w meczu na szczycie NHL. Jednak Capitals strzelili trzy gole w trzeciej tercji, a w dogrywce Nicklas Backstrom dał im zwycięstwo. Wojtek Wolski rozegrał bardzo dobry mecz w barwach Phoenix Coyotes, a jego zespół pokonał Atlanta Thrashers 3-2 po karnych.

Wolski nie zdobył bramki, nie wykorzystał też rzutu karnego, a mimo tego został uznany jednym z trzech najlepszych zawodników spotkania. Jego zespół wygrał piąty mecz z rzędu.

W starciu na szczycie NHL w Chicago zaczęło się od mocnego wejścia Blackhawks. Pierwsza formacja "Czarnych Jastrzębi" potwierdziła, że jest jedną z najlepszych w lidze. Dwa gole strzelił Jonathan Toews, a obie akcje rozpoczynał Patrick Kane. Drugiego gola nie widział już największy gwiazdor NHL Aleksander Owieczkin, bo w 13. minucie dostał karę meczu za niebezpieczny faul na Brianie Campbellu. Rosjanin nie miał już szans na przejęcie krążka w tercji rywali, co najwidoczniej odreagował bezsensownym rzuceniem rywala na bandę. Pojechał na ławkę kar, ale po chwili sędzia wysłał go pod prysznic.

Sytuacja Capitals wydawała się beznadziejna po tym, jak w 27. minucie John Madden sprytnie dostawił łopatkę kija do podania Keitha i krążek tuż obok słupka wpadł do bramki gości. Jednak to co nie udawało im się przez 45 minut, trzykrotnie wyszło im w ciągu 130 sekund. Zespół z Chicago pogubił się na początku trzeciej tercji i w podobnych okolicznościach tracił gola za golem. Capitals nie konstruowali finezyjnych akcji, ale mocno przycisnęli tłamsząc rywali w ich własnej tercji (statystyka strzałów w trzeciej części meczu 11-1 dla Capitals).

W dogrywce krążek pod własną bramką przejął Nicklas Backstrom. Przejechał całe lodowisko i sprytnym strzałem, niesygnalizowanym strzałem sprzed nosa obrońcy kompletnie zaskoczył Anttiego Niemiego.