Reklama

Reklama

Brutal Owieczkin, fantastyczna pogoń Capitals

Aleksander Owieczkin szybko został wyrzucony z lodu, a zanim ochłonął jego koledzy z Washington Capitals przegrywali już z Chicago Blackhawks 0-3 w meczu na szczycie NHL. Jednak Capitals strzelili trzy gole w trzeciej tercji, a w dogrywce Nicklas Backstrom dał im zwycięstwo. Wojtek Wolski rozegrał bardzo dobry mecz w barwach Phoenix Coyotes, a jego zespół pokonał Atlanta Thrashers 3-2 po karnych.

Wolski nie zdobył bramki, nie wykorzystał też rzutu karnego, a mimo tego został uznany jednym z trzech najlepszych zawodników spotkania. Jego zespół wygrał piąty mecz z rzędu.

W starciu na szczycie NHL w Chicago zaczęło się od mocnego wejścia Blackhawks. Pierwsza formacja "Czarnych Jastrzębi" potwierdziła, że jest jedną z najlepszych w lidze. Dwa gole strzelił Jonathan Toews, a obie akcje rozpoczynał Patrick Kane. Drugiego gola nie widział już największy gwiazdor NHL Aleksander Owieczkin, bo w 13. minucie dostał karę meczu za niebezpieczny faul na Brianie Campbellu. Rosjanin nie miał już szans na przejęcie krążka w tercji rywali, co najwidoczniej odreagował bezsensownym rzuceniem rywala na bandę. Pojechał na ławkę kar, ale po chwili sędzia wysłał go pod prysznic.

Reklama

Sytuacja Capitals wydawała się beznadziejna po tym, jak w 27. minucie John Madden sprytnie dostawił łopatkę kija do podania Keitha i krążek tuż obok słupka wpadł do bramki gości. Jednak to co nie udawało im się przez 45 minut, trzykrotnie wyszło im w ciągu 130 sekund. Zespół z Chicago pogubił się na początku trzeciej tercji i w podobnych okolicznościach tracił gola za golem. Capitals nie konstruowali finezyjnych akcji, ale mocno przycisnęli tłamsząc rywali w ich własnej tercji (statystyka strzałów w trzeciej części meczu 11-1 dla Capitals).

W dogrywce krążek pod własną bramką przejął Nicklas Backstrom. Przejechał całe lodowisko i sprytnym strzałem, niesygnalizowanym strzałem sprzed nosa obrońcy kompletnie zaskoczył Anttiego Niemiego.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Los Angeles Kings - Nashville Predators      2-3
Dallas Stars - Colorado Avalanche         3-5
New York Rangers - Philadelphia Flyers      3-1
New York Islanders - Toronto Maple Leafs     4-1
Vancouver Canucks - Calgary Flames        3-1
Atlanta Thrashers - Phoenix Coyotes        2-3 (po karnych)
Minnesota Wild - St. Louis Blues         4-2
Chicago Blackhawks - Washington Capitals     3-4 (po dogrywce)
Anaheim Ducks - San Jose Sharks          4-2
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins     1-2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama