Bruins najlepsi w dywizji, Senators w play off

Boston Bruins pokonując w niedzielę New York Rangers 2-1 zapewnili sobie pierwsze miejsce w Northeast Division po sezonie zasadniczym NHL.

Bramki dla gości zdobyte w drugiej tercji przez Dennisa Seidenberga i Patrice'a Bergerona pozwoliły obrońcom Pucharu Stanleya, którzy przegrali trzy poprzednie mecze ze "Strażnikami" w tym sezonie, zniwelować deficyt po pierwszej, kiedy gola strzelił Marian Gaborik.

"Niedźwiadki" tym zwycięstwem zapewniły sobie w niedzielę drugi raz z rzędu pierwsze miejsce w swojej dywizji, w której wyprzedzają Ottawa Senators. Hokeiści ze stolicy Kanady pokonując w niedzielę na wyjeździe New York Islanders 5-1 przypieczętowali natomiast udział w tegorocznym play off.

Z kolei Rangers brakuje tylko jednego punktu w trzech ostatnich meczach, by zająć pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej i mieć przewagę własnego lodowiska w decydujących spotkaniach walki o Puchar Stanleya.

W pojedynku drużyn, które najprawdopodobniej spotkają się w pierwszej rundzie play off, zespół Pittsburgh Penguins przegrał na własnym lodowisku z Philadelphia Flyers 4-6. O wygranej gości przesądziła trzecia tercja, w której strzelili cztery gole tracąc tylko dwa. W tabeli "Lotnicy" zbliżyli się do "Pingwinów na jeden punkt.