Brodeur po raz 97. z czystym kontem

Bramkarz Martin Brodeur po raz 97. w karierze zachował czyste konto na lodowiskach ligi NHL. Przyczynił się w ten sposób do wyjazdowego zwycięstwa hokeistów New Jersey Devils nad Atlanta Thrashers. Jedynego gola w meczu zdobył Brian Rolston w 39. minucie, podczas liczebnej przewagi.

Brodeur powstrzymał w czwartek 25 ataków zawodników Thrashers i po raz pierwszy w sezonie zszedł z lodu jako niepokonany.

O zmiennym szczęściu może mówić natomiast Rolston, który w połowie trzeciej tercji, popchnięty przez jednego z rywali, uderzył z dużą siłą o bandę. Opuścił lodowisko przy pomocy kolegów i udał się do szatni, ale klub z New Jersey nie poinformował jeszcze o jego stanie zdrowia.

W Pittsburgu, tegoroczni finaliści rozgrywek o Puchar Stanleya, hokeiści Penguins prowadzili na początku drugiej tercji 3:0, a po niej 3:1, ale ostatecznie przegrali 3:4 z Washington Capitals.

Decydujące okazały się bramki uzyskane w ostatniej części gry przez Aleksandra Siemina (w 44. minucie), Michaela Nylandera (51.) i zwycięska Boyda Gordona (56.), a wcześniej na listę strzelców wpisał się w ekipie Capitals Tomas Fleischmann (36.).

W szeregach gospodarzy najbardziej wyróżnił się Jewgienij Małkin, który oprócz gola (20.), odnotował także asysty przy bramkach Aleksa Goligoskiego (13.) i Miroslava Satana (22.).

Wynikami 4:3 dla drużyn przyjezdnych, ale po dogrywkach, zakończyły się w czwartek jeszcze dwa spotkania. W takim stosunku porażki doznali hokeiści Tampa Bay Lightning z New York Islanders oraz broniący Pucharu Stanleya Detroit Red Wings z Vancouver Canucks.

Natomiast w Sunrise miejscowi Florida Panthers przegrali 2:6 z Minnesota Wild, a bohaterem meczu był Mikko Koivu, który w ekipie gości odnotował jedno trafienie i cztery asysty, natomiast dwa gole w liczebnej przewadze zdobył Antti Miettinen.

W sumie z siedmiu czwartkowych meczów pięć zakończyło się zwycięstwami gości. Z tej reguły wyłamali się jedynie zawodnicy St. Louis Blues, pokonując Dallas Stars 6:1, a także Colorado Avalanche, którzy wygrali 5:2 z Philadelphia Flyers. W tym ostatnim spotkaniu dwie asysty odnotował w barwach gospodarzy Wojtek Wolski, Kanadyjczyk urodzony w Zabrzu.