Reklama

Reklama

Boston Bruins zwolniły trenera Claude'a Juliena

Grający w NHL klub Boston Bruins zwolnił trenera Claude'a Juliena. Kanadyjski szkoleniowiec pracował w nim od lipca 2007 roku, a w 2011 sięgnął z "Niedźwiadkami" po Puchar Stanleya. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane.

Teraz trenerem o najdłuższym stażu w jednym klubie jest Joel Quenneville, który Chicago Blackhawks prowadzi od 2008 roku.

Pod wodzą Juliena Bruins zagrały w finale jeszcze w 2013 roku, ale wówczas musieli uznać wyższość Blackhawks. Później zespół obniżył loty. W dwóch poprzednich sezonach nie zdołał awansować do fazy play-off, a i w bieżącym stoi to pod znakiem zapytania. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Reklama

56-letni Julien był także członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Kanady, kiedy ta zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi (2014) oraz w ubiegłym roku Puchar Świata. Niemal od razu jego nazwisko pojawiło się wśród kandydatów na trenera Las Vegas Golden Knigts - drużyny, która do NHL dołączy w sezonie 2017/18.

Jest czwartym trenerem zwolnionym w trakcie obecnych rozgrywek. Wcześniej posady stracili: Ken Hitchcock (St. Louis Blues), Gerard Gallant (Florida Panthers) i Jack Capuano (New York Islanders).

Tymczasowo Bruins objął asystent Juliena - Bruce Cassidy.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Buffalo Sabres - San Jose Sharks           5-4 (po dogrywce)

New York Rangers - Anaheim Ducks           4-1

Pittsburgh Penguins - Calgary Flames       2-3 (po karnych)

Washington Capitals - Carolina Hurricanes  5-0

Toronto Maple Leafs - Dallas Stars         3-1

Colorado Avalanche - Montreal Canadiens    4-0

Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets  2-3 (po dogrywce)

Tampa Bay Lightning - Los Angeles Kings    5-0

Nashville Predators - Vancouver Canucks    4-2

Winnipeg Jets - Minnesota Wild             2-4

Ottawa Senators - St. Louis Blues          0-6

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers4001878
2.Buffalo Sabres3001246
3.Detroit Red Wings21113125
4.Toronto Maple Leafs211875
5.Ottawa Senators220894
6.Tampa Bay Lightning22012174
7.Boston Bruins110672
8.Montreal Canadiens0504190
Metropolitan Division
1.Washington Capitals3011677
2.New York Rangers31111117
3.Carolina Hurricanes3001366
4.Pittsburgh Penguins20216116
5.Columbus Blue Jackets3101496
6.Philadelphia Flyers2011695
7.New Jersey Devils210994
8.New York Islanders12110153
Central Division
1.St. Louis Blues3001586
2.Minnesota Wild3001186
3.Dallas Stars220894
4.Winnipeg Jets12114153
5.Nashville Predators1308112
6.Colorado Avalanche13011172
7.Arizona Coyotes0318221
8.Chicago Blackhawks0419211
Pacific Division
1.Edmonton Oilers40019108
2.San Jose Sharks3001146
3.Vancouver Canucks22114165
4.Anaheim Ducks23014164
5.Calgary Flames111783
6.Seattle Kraken13111193
7.Los Angeles Kings120972
8.Vegas Golden Knights1207122
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama