Reklama

Reklama

Boston Bruins po dwóch latach przerwy zagrają w play-off

Hokeiści Boston Bruins pokonali na własnym lodowisku Tampa Bay Lightning 4-0 i zapewnili sobie - po dwóch latach przerwy - awans do fazy play-off NHL. W 2014 roku osiągnęli półfinał Konferencji Wschodniej.

Dwie bramki strzelił David Pastrnak, zaś po jednej Drew Stafford i Zdeno Chara.

"Niedźwiadki" wygrały szóste spotkanie z rzędu (ostatnią porażkę ponieśli 23 marca z... Tampa Bay Lightning 3-6) i znów będą rywalizować o Puchar Stanleya. Przed trzema laty w walce o finał na Wschodzie uległy Montreal Canadiens 0-4.

Wolnych miejsc w play-off nie ma już na Zachodzie. Jednym z zespołów, który wkrótce zakończy zmagania będzie Winnipeg Jets. We wtorek na wyjeździe wygrał z St. Louis Blues 5-2 i przy okazji dokonał rzadkiego wyczynu w postaci trzech goli w ledwie 62 sekundy.

Reklama

W 35. sekundzie gry gospodarze objęli prowadzenie po strzale Aleksa Pietrangelo, zaś na początku drugiej tercji, między 22. a 23. minutą, bramki dla Jets uzyskali Patrik Laine, Nikolaj Ehlers i Mark Stuart.

Jeszcze lepsze (od Blues) otwarcie mieli hokeiści San Jose Sharks, którzy z Vancouver Canucks już po 30 sekundach wygrywali 2-0; trafienia Kevina Labanca i Joela Warda. Ostatecznie zwyciężyli 3-1.

Najlepsza drużyna rozgrywek Washington Capitals (114 pkt) na wyjeździe pokonała Toronto Maple Leafs 4-1.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning         4-0

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers     1-0 (po dogrywce)

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4-1

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals   1-4

Ottawa Senators - Detroit Red Wings         2-0

St. Louis Blues - Winnipeg Jets             2-5

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes        5-3

Dallas Stars - Arizona Coyotes              3-2 (po dogrywce)

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks     4-3 (po dogrywce)

Nashville Predators - New York Islanders    1-2 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Vancouver Canucks         3-1

Anaheim Ducks - Calgary Flames              3-1

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers         6-4

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Toronto Maple Leafs1761745235
2.Florida Panthers1643896435
3.Tampa Bay Lightning1354716230
4.Detroit Red Wings1293677527
5.Boston Bruins1280595324
6.Buffalo Sabres8123688419
7.Montreal Canadiens6172568914
8.Ottawa Senators5151518111
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1446856134
2.New York Rangers1543655533
3.Carolina Hurricanes1561695031
4.Pittsburgh Penguins1085656625
5.Columbus Blue Jackets1290696824
6.New Jersey Devils994657622
7.Philadelphia Flyers894506520
8.New York Islanders5103335413
Central Division
1.Minnesota Wild1661886833
2.St. Louis Blues1283776627
3.Winnipeg Jets1184686526
4.Dallas Stars1272605826
5.Colorado Avalanche1271806525
6.Nashville Predators12101646525
7.Chicago Blackhawks8122497018
8.Arizona Coyotes5172438912
Pacific Division
1.Calgary Flames1545794835
2.Edmonton Oilers1660856532
3.Anaheim Ducks1384847430
4.San Jose Sharks13101626227
5.Vegas Golden Knights13100787126
6.Los Angeles Kings994596222
7.Seattle Kraken9132728420
8.Vancouver Canucks8142597618
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama