Bójki Oliwy, asysty Czerkawskiego

Hokeiści Calgary Flames pokonali w Bostonie miejscowych Bruins 5:0 ,odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo w szóstym meczu.

Największy wkład w wygraną mieli Jarome Iginla, który zdobył dwie bramki oraz bramkarz Jamie McLennan, który obronił wszystkie 30 strzałów i zanotował trzeci "shut-out" w sezonie.

W barwach gospodarzy słabo zagrał bramkarz Andrew Raycroft, który przepuścił aż pięć z pierwszych dziewięciu strzałów Flames. Pozostałe bramki zdobyli Jordan Leopold, Josh Green i Dean McAmmond. Po dwie asysty zaliczyli Matthew Lombardi i Martin Gelinas.

Swój udział w zwycięstwo miał również Krzysztof Oliwa. Polak spędził na lodzie ponad sześć minut, podczas których dwukrotnie wziął udział w bójkach. Dało to w efekcie 10 minut spędzonych na ławce kar. Po raz pierwszy Oliwa starł się z Doullem już w 2. minucie meczu!

Porażki doznała drużyna Mariusza Czerkawskiego. W rozegranych w Madison Square Garden derbach Nowego Jorku lepsi okazali się Rangers, wygrywając 4:3.

Bramki dla gospodarzy, którzy prowadzili 2:0 i 4:1 zdobyli Petr Nedved, Mark Messier, Matthew Barnaby i Tom Poti. Dla Islanders, którzy kontynuują fatalną passę w meczach wyjazdowych trafiali Jason Blake, Radek Martinek i Dave Scatchard.

Mariusz Czerkawski grał ponad dziesięć minut, oddał jeden strzał i zapisał na swoje konto dwie asysty: przy bramce Blake'a na 2:1 i trafieniu Martinka na 4:2.

Zobacz wyniki ostatnich spotkań oraz strzelców bramek w NHL.