Blues w półfinale Konferencji Zachodniej NHL

Ośmiu minut potrzebowali hokeiści St. Louis Blues, by zapewnić sobie awans do półfinału Konferencji Zachodniej NHL. Na własnym lodowisku pokonali San Jose Sharks 3-1, wygrywając całą serię 4-1.

Pod koniec drugiej tercji prowadzenie dla gości uzyskał Joe Thornton, ale potem do siatki trafiali już tylko gospodarze. Do wyrównania w 52. minucie doprowadził Jamie Langenbrunner. Gola na 2-1 dla Blues 45 sekund później strzelił David Perron, a wynik spotkania 39 sekund przed końcem ustalił Andy McDonald posyłając krążek do pustej bramki.

Tym samym hokeiści St. Louis ucieszyli 19 490 kibiców w Scottrade Center, którzy doczekali się pierwszego awansu w fazie play off od 2002 roku. Blues przeciwnika w półfinale mogą poznać już w niedzielę, jeśli Los Angeles Kings pokonają na wyjeździe Vancouver Canucks.