Blackhawks rzutem na taśmę pokonali Ducks 3-2 po dogrywce

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, hokeiści Chicago Blackhawks, rzutem na taśmę wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 3-2 w piątkowym spotkaniu NHL. Zwycięską bramkę strzelił Rosjanin Artiom Anisimow w drugiej minucie dogrywki.

Gospodarze prowadzili do 58. minuty po golach Andrew Cogliano i Chrisa Stewarta. Wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa, ale w końcówce "Czarne Jastrzębie" zdołały wyrównać. W odstępie zaledwie 74 sekund na listę strzelców wpisali się Marian Hossa i Duncan Keith.

Jedną z asyst zanotował skrzydłowy Blackhawks Patrick Kane, dla którego to już 18. z rzędu mecz, w którym zdobywa co najmniej punkt do klasyfikacji kanadyjskiej.

Zawodnicy z Chicago zajmują czwarte miejsce w Central Division, zaś Anaheim Ducks - piąte w Pacific Division.