Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4-3 w NHL

Hokeiści Toronto Maple Leafs, Anaheim Ducks i New York Islanders wygrali w środowych spotkaniach NHL. Z tych drużyn tylko "Kaczory" zwyciężyły na własnym lodowisku, pokonując Edmonton Oilers 4-3.

W zespole z Anaheim bardzo doby mecz rozegrał Hampus Lindholm. Szwedzki obrońca po raz pierwszy w karierze zaliczył w NHL trzy punkty, strzelając gola i mając dwie asysty.

Trzy asysty dla gospodarzy dodał Ryan Getzlaf. Richard Rakell zdobył bramkę i miał asystę, Josh Manson i Patrick Eaves dorzucili po golu, a Jonathan Bernier popisał się 29 skutecznymi obronami.

"Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, taki jak w play-off. To są jednak takie typy meczów, w których chcesz grać" - powiedział Lindholm, który rozgrywa czwarty sezon w NHL.

Ducks obecnie są na drugim miejscu w Pacific Division, tracąc tylko dwa punkty do liderów San Jose Sharks.

Trzeci w niej są "Nafciarze", dla których gola i dwie asysty miał Connor McDavid. Leon Draisaitl dołożył bramkę i asystę, Patrick Maroon miał dwie asysty, a Mark Letestu trafił do siatki na 6,7 s przed końcem, kiedy jego ekipa grała z przewagą sześciu na trzech.

Natomiast Cam Talbot, bramkarz Oilers, który na 18 strzałów przepuścił cztery, został zmieniony w połowie drugiej tercji po golu na 4-2 dla Ducks. Zastąpił go Laurent Brossoit i do końca meczu nie dał się pokonać.

3.Nashville Predators24143125-11551
4.Minnesota Wild22103132-10947