1100 punktów Owieczkina w NHL

Rosjanin Aleksander Owieczkin z zespołu Washington Capitals osiągnął granicę 1100 punktów w lidze NHL. W czwartkowym meczu z Minnesota Wild (5-2) zdobył bramkę i miał trzy asysty.

32-letni Owieczkin wpisał się na listę strzelców w 26. minucie. To jego 34. gol w tym sezonie i 592. w karierze. Na jego koncie jest także 508 asyst.

W Saint Paul (Minnesota) Rosjanin grał po raz ósmy i do tej pory strzelił na tym lodowisku 11 bramek.

Stołeczna drużyna przegrała dwa poprzednie spotkania ligowe po dogrywkach, a tym razem nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej uzyskała dwie bramki. Później prowadziła jeszcze 3-0 i 4-1. Autorem dwóch trafień dla Capitals był Tom Wilson.

Mały jubileusz obchodził też Nino Niederreiter z ekipy Wild, który zdobył gola numer 100 w karierze.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch ostatnich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali z Los Angeles Kings 3-1. To ich dziesiąty triumf z rzędu przed własną publicznością. W setnym występie w NHL Matt Murray (Penguins) obronił 34 strzały.

Lider punktacji kanadyjskiej Nikita Kucherov (76 pkt) strzelił gola i miał trzy asysty, Steve Stamkos dołożył dwie bramki, a drużyna Tampa Bay Lightning pokonała Detroit Red Wings 4-1.