1000 punktów Iginli, hat-trick Eliasa

Hokeiści Calgary Flames pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 3-2 w piątkowym meczu NHL. Dwie bramki dla zwycięzców uzyskał Jarome Iginla. 33-letni Kanadyjczyk miał też asystę, a w sumie osiągnął granicę 1000 punktów w rozgrywkach.

Po 35 minutach gospodarze prowadzili 2-0, po golach Matta D'Agostiniego i Davida Backesa. W końcówce drugiej tercji kontaktowe trafienie zanotował Iginla, a w decydującej odsłonie na listę strzelców wpisali się Alex Tanguay i ponownie Iginla, który jako 77. zawodnik w historii zdobył tysiąc punktów w NHL.

Iginla w 79 spotkaniach obecnego sezonu zapisał na koncie 39 bramek i 41 asyst. W całej karierze jego bilans wynosi odpowiednio 480 i 520 - w 1103 występach.

Bohaterem konfrontacji New Jersey Devils z Philadelphia Flyers (4-2) w podnowojorskim Newark, gdzie ostatnio często boksuje Tomasz Adamek (9 kwietnia spotka się z Irlandczykiem Kevinem McBride'em), był Patrik Elias, autor trzech goli. 35-letni Czech zanotował ósmy hat-trick w karierze.

Dwa pozostałe piątkowe mecze zakończyły się dopiero po karnych. W Columbus broniąca Pucharu Stanleya drużyna Chicago Blackhawks pokonała ekipę Blue Jackets 4-3. Po sześciu minutach "Czarne Jastrzębie" wygrywały już 2-0, ale później do głosu doszli miejscowi, strzelając trzy bramki. W 55. minucie wyrównał Bryan Bickell, a o sukcesie Blackhawks przesądził Szwed Viktor Stalberg.

Identyczny przebieg, jeśli chodzi o kolejność uzyskiwanych goli, miała potyczka Phoenix Coyotes z Colorado Avalanche (3-4) w Glendale. Na 4,5 minuty przed końcową syreną do dogrywki doprowadził Ryan O'Reilly z Avalanche, dodatkowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, a w karnych krążek w siatce umieścił tylko 20-letni Kanadyjczyk.

Dowiedz się więcej na temat: Calgary Flames | hat-trick