10. zwycięstwo z rzędu Blackhawks, hat-trick Patricka Kane'a

W piątek 10. zwycięstwo z rzędu w NHL odnieśli hokeiści Chicago Blackhawks. Obrońcy tytułu na wyjeździe pokonali Toronto Maple Leafs 4-1. Patrick Kane zdobył trzy bramki oraz asystował przy trafieniu Rosjanina Artemiego Panarina.

27-letni Kane jest w rewelacyjnej formie. Obecnie ma na koncie najwięcej zarówno goli jak i asyst; odpowiednio 28 i 39. To był jego pierwszy hat-trick uzyskany w sezonie regularnym. Wcześniej dwukrotnie dokonał tej sztuki w fazie play-off.

- Te w fazie play-off były niezwykle ważne i pewnie na nic bym ich nie zamienił. Cieszę się jednak, że udało się w końcu także w rozgrywkach zasadniczych - powiedział Kane.

W pierwszej tercji bramek nie było. Kane wynik otworzył w 34. minucie, a w 38. podwyższył na 2:0. Hat-tricka skompletował w końcówce, strzałem do pustej bramki.

Blackhawks w 47 meczach zgromadzili 64 punkty i prowadzą w Konferencji Zachodniej. Drugie miejsce zajmuje ekipa Dallas Stars - 62 pkt w 45 spotkaniach. W piątek "Gwiazdy" uległy na wyjeździe Anaheim Ducks 2-4.