Reklama

Reklama

Wojciech Nowicki z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie

Wojciech Nowicki rzucił młotem 81,45 podczas mityngu w Gliwicach. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie, a zarazem rekord życiowy zawodnika Podlasia Białystok. W historii polskiej lekkoatletyki tylko dwóch młociarzy osiągnęło lepsze rezultaty.


Rekord Polski należy do Pawła Fajdka i wynosi 83,93. A powyżej 83 m rzucał także mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski - 83,38.

Trenujący z Malwiną Sobierajską-Wojtulewicz Nowicki najdłuższy rzut oddał w piątej serii. W czwartej miał 81,14, a w szóstej - ostatniej - 80,96. Drugi w Gliwicach był trzykrotny mistrz świata Fajdek - 79,79, który ostatnio narzeka na kłopoty zdrowotne. On zresztą był też dotychczas liderem na świecie wynikiem 80,70.

Wśród kobiet triumfowała brązowa medalistka mistrzostw Europy Joanna Fiodorow - 71,95 przed Malwiną Kopron - 71,67.

Minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie zrobili na 100 m Przemysław Słowikowski (10,23) i Remigiusz Olszewski (10,30), na 800 m Anna Sabat - 2.01,90 oraz na 200 m specjalistka od dwa razy dłuższego dystansu Patrycja Wyciszkiewicz - 23,36.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy