Reklama

Reklama

W zamachu w Paryżu zginęła kuzynka Lassany Diarry

Francuski pomocnik Lassana Diarra podał informację, że w piątkowym zamachu w Paryżu zginęła jego kuzynka. Piłkarz w tym czasie rozgrywał mecz z Niemcami.

W serii zamachów w Paryżu zginęło ponad 120 osób. Wśród ofiar znalazła się kuzynka Lassany Diarry. Zawodnik podał tę smutną informację na swoim koncie na Twitterze.

"Jak już mogliście gdzieś przeczytać, osobiście dotknęły mnie te ataki. Moja kuzynka Asta Diakite była jedną z ofiar jednej z wczorajszych strzelanin - tak jak setki innych niewinnych Francuzów. Była dla mnie przewodnikiem, wsparciem, starszą siostrą... W tej atmosferze terroru ważnym jest, byśmy - jako reprezentanci naszego kraju i jego różnorodności - zjednoczyli się w walce z tym horrorem, który nie ma żadnego koloru, ani religii. Brońmy miłości, szacunku i pokoju" - zaapelował w opublikowanej w sobotę na Facebooku wiadomości Diarra, który jest muzułmaninem.

Reklama

Francja mierzyła się w piątek w towarzyskim meczu z Niemcami. Gospodarze mimo zamachów rozegrali spotkanie do końca i pokonali rywala 2:0. Bramki zdobyli Olivier Giroud i Andre-Pierre Gignac. Lassana Diarra na co dzień gra we francuskiej drużynie Olympique Marsylia. W spotkaniu z Niemcami na boisku spędził 80 minut.

W piątek we Francji przebywało też kilku innych znanych zawodników z europejskich drużyn. W Paryżu znajdował się m.in. obrońca Crystal Palace Martin Kelly i pomocnik Barcelony Sergi Roberto.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy