Reklama

Reklama

Trójka polskich tenisistów zagra w singlu oraz trzy deble

Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Łukasz Kubot będą walczyć w singlu o olimpijskie medale na igrzyskach w Londynie. W grze podwójnej wystąpią Mariusz Fyrstenberg z Marcinem Matkowskim, razem siostry Radwańskie oraz Klaudia Jans-Ignacik z Alicją Rosolską.

We wtorek Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ostatecznie zamknęła listy uczestników tegorocznej olimpiady. Już wcześniej trzy imienne kwalifikacje były zapewnione w grze pojedynczej, a pewny startu na trawiastych kortach w Wimbledonie był duet Fyrstenberg-Matkowski, ponieważ obaj Polacy sklasyfikowani są w czołowej dziesiątce rankingu ATP.

Niewiadomą była tylko obsada rywalizacji w deblu kobiet, skomplikowanej ze względu na konieczność sumowania rankingów. Po potwierdzeniu przez narodowe federacje i związki wcześniejszych zgłoszeń ITF wyłoniło komplet uczestniczek.

Reklama

Na oficjalnej liście opublikowanej we wtorek znalazły się więc nie tylko siostry Radwańskie, ale i Jans-Ignacik z Rosolską, które wystąpiły na igrzyskach w Pekinie (2008), ale odpadły wówczas w pierwszej rundzie.

Po raz pierwszy na olimpiadzie w Londynie będzie się toczyć rywalizacja w grze mieszanej, ale drabinki złożona z 16 par zostanie rozlosowana dopiero w czwartym dniu rywalizacji, czyli 31 lipca. Zgłoszenia bedą możliwe więc na miejscu.

Największe szanse zakwalifikowania się miałby mikst stworzony przez Agnieszkę Radwańską z Fyrstenbergiem lub Matkowskim. Prawdopodobnie zbyt niski wspólny ranking miałaby krakowianka razem z Kubotem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy