Reklama

Reklama

Szwajcarzy przeciwni organizacji igrzysk olimpijskich w Sionie

Mieszkańcy szwajcarskiego kantonu Valais w referendum nie zgodzili się na finansowe zaangażowanie w projekt zimowych igrzysk w 2026 roku. Kandydatem miało być miasto Sion.


Jak podały miejscowe media, wstępne wyniki wskazują, że przeciwko wydaniu 100 milionów franków szwajcarskich było 54 procent uczestników głosowania z tego kantonu. Natomiast w Sionie organizacji igrzysk sprzeciwiło się 61 procent mieszkańców.

Kandydatura Sionu jest wspólnym projektem czterech kantonów szwajcarskich. Sion razem z Valais ubiegał się bez powodzenia o prawa gospodarza zimowych igrzysk w 1976, 2002 i 2006 roku.

W walce o zimowe IO 2026 uczestniczy sześć krajów, m.in. Szwecja (Sztokholm), Austria (Graz), Kanada (Calgary). Międzynarodowy Komitet Olimpijski wybierze organizatora zawodów jesienią 2019 roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama