Reklama

Reklama

Jan Urban blisko Zagłębia Sosnowiec. Wielki powrót?

Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec zostanie nie kto inny, jak Jan Urban. Dla 54-letniego szkoleniowca byłby to powrót do klubu, w którym grał w pierwszej połowie lat 80.

I liga - wyniki, terminarz, tabela

W Sosnowcu, po odejściu pod koniec września do Legii Jacka Magiery, przeżywano prawdziwy kalejdoskop zmian na ławce trenerskiej. Przez dwie kolejki nowym szkoleniowcem był Jarosław Araszkiewicz. Z powodu niezadowalających wyników zmienił go potem Piotr Mandrysz. Jak się okazało, nie na długo.

Niezadowoleni byli piłkarze, czemu dał wyraz doświadczony Sebastian Dudek, po ostatnim, wygranym przez Zagłębie 2-0 meczu z Pogonią Siedlce. Przed kamerami Polsat Sport powiedział, że pomiędzy trenerem, a zespołem nie ma chemii, bo "osoba, która nas prowadzi, praktycznie z nami nie rozmawia".

Reklama

Za tą wypowiedź został ukarany przez klub grzywną w wysokości 10 tys. złotych, a z kolei trener Madrysz, decyzją zarządu Zagłębia, został odsunięty od prowadzenia zespołu.

Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem mającego ekstraklasowe ambicje Zagłębia będzie nie kto inny, jak Jan Urban. Jako piłkarz grał w w tym klubie w latach 1981-85. Z Sosnowca przeniósł się potem do Górnika Zabrze, z którym wywalczył trzy tytuły mistrza Polski.

To właśnie były szkoleniowiec Legii czy ostatnio Lecha ma być tym, który wprowadzi jedenastkę z Sosnowca do Ekstraklasy. Po 19 kolejkach I ligi Zagłębie jest w tabeli na trzecim miejscu, z 33 punktami na koncie. Do lidera Chojniczanki sosnowiczanie tracą trzy punkty.

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje