Reklama

Reklama

Developres SkyRes Rzeszów zamknął skład na kolejny sezon Ligi Siatkówki Kobiet

Katarzyna Żabińska przedłużyła kontrakt z Developresem SkyRes Rzeszów i tym samym klub z Podkarpacia zamknął skład drużyny na sezon 2018/2019. W składzie pojawiło się kilka dużych nazwisk, jak Katarzyna Zaroślińska-Król, Maja Tokarska czy Dorota Medyńska. Zachowany został jednak trzon drużyny, którą ma poprowadzić Lorenzo Micelli.


Środkowa Katarzyna Żabińska z podkarpackim klubem związana jest nieprzerwanie od początków jego istnienia, czyli od sezonu 2012/2013. Jednak dopiero w ostatnim sezonie miała okazję do rozwinięcia skrzydeł i gry na dłuższym dystansie czasu w Rzeszowie.

Zawodniczka o miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizować z Mają Tokarską, Magdaleną Hawryłą oraz Kamilą Ganszczyk. Czwartej ekipie poprzedniego sezonu LSK nie pomoże Monika Ptak, która zdecydowała się na urlop macierzyński.

Developres SkyRes wzmocniła też Bułgarka Petja Barakowa, atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, skrzydłowa Michaela Mlejnkova czy libero Dorota Medyńska. Wszystkie grywały bądź grają w swoich reprezentacjach. Odeszły za to m.in. Anna Kaczmar, Adela Helić, Klaudia Kaczorowska, Julia Andruszko czy Pola Nowakowska. Są za to aż trzy libero, bo do gry gotowe mają być Agata Sawicka i Lucyna Borek.

Skład Developresu SkyRes Rzeszów na sezon 2018/2019:

Reklama

  • rozgrywające: Agnieszka Rabka, Petja Barakowa
  • atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, Kinga Hatala
  • środkowe: Katarzyna Żabińska, Kamila Ganszczyk, Magdalena Hawryła, Maja Tokarska
  • przyjmujące: Helene Rousseaux, Jelena Blagojević, Michaela Mlejnkova, Barbara Zakościelna
  • libero: Agata Sawicka, Dorota Medyńska, Lucyna Borek
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama