Dariusz Dudek: Nie widzę podtekstów meczu z Piastem Gliwice

Trener beniaminka piłkarskiej ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec Dariusz Dudek nie odczuwa dodatkowym emocji, ani nie widzi specjalnych podtekstów w fakcie, że pierwszy mecz ligowy jego podopieczni rozegrają z Piastem. W przeszłości był on drugim trenerem gliwiczan.


"Przez cztery lata byłem w tamtym klubie jako drugi trener. Jednak emocje będą zawsze w pierwszej kolejce, bez względu na to z kim byśmy grali" - powiedział trener podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, nie ma kłopotów kadrowym przed poniedziałkowym spotkaniem. Przyznał jednak, że chciałby pozyskać w okresie transferowym jeszcze jednego piłkarza. Nie chciał mówić na jaką pozycję, aby nie pokazywać szkoleniowcowi Piasta, gdzie jest "najsłabsze ogniwo" w sosnowieckim zespole.

"Chciałbym zaprosić na spotkanie wszystkich naszych kibiców. Co prawda gramy w poniedziałek, po weekendzie, ale mam nadzieję swoją grą zachęcimy już teraz do tego, aby nas często odwiedzać" - dodał szkoleniowiec.

Jak poinformował PAP rzecznik Zagłębia Jerzy Mucha dotychczas sprzedano ok. 1/3 biletów na mecz, ale widać "coraz większe zainteresowane". Klub przygotowuje dla kibiców dodatkowe atrakcje.

"Chcemy uhonorować, razem z Piastem Gliwice wychowanka klubu z Gliwic, a wielkiego piłkarza Zagłębia, reprezentanta Polski Józefa Gałeczkę" - dodał Mucha. Spotkanie Zagłębie - Piast zostanie rozegrane w poniedziałek o godz. 18.

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Dudek | Zagłębie Sosnowiec | Lotto Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje