Reklama

Reklama

Zmarł słynny zawodnik z lat 70. Miał 73 lata

W wieku 73 lat zmarł we wtorek jeden z najlepszych koszykarzy ligi NBA lat 70. ubiegłego wieku Bob Lanier. Był członkiem Galerii Sław i ośmiokrotnym uczestnikiem Meczu Gwiazd.

Lanier występował w NBA przez 14 sezonów w Detroit Pistons i Milwaukee Bucks. Obok Kareema Abdul-Jabbara był uważany za jednego z najlepszych zawodników tamtego okresu. Średnio w meczu zdobywał 20,1 punktów i miał 10,1 zbiórek. W 1974 roku został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) Meczu Gwiazd.

Lanier został wprowadzony do Galerii Sław NBA w 1992 roku, ale wcześniej były tam pokazywane jego wielkie brązowe buty, z których słynął.

Jak podała NBA Lanier zmarł po krótkiej chorobie. W 2019 roku pojawiła się informacja, że cierpi na raka pęcherza. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama