Reklama

Reklama

Vanessa Bryant wypowiada wojnę znanej marce. Działali bez jej zgody

Wdowa po Bryancie jest wściekła na znaną markę sportową po tym, jak ta bez jej zgody wypuściła na rynek model butów sygnowany imieniem jej zmarłej córki. Buty od kilku tygodni są już dostępne w sieci.

Vanessa Bryant tym razem spiera się z firmą Nike, z którą wiosną tego roku nie przedłużyła kontraktu. Chodzi o umowę podpisaną z jej zmarłym mężem, który zginął tragicznie w katastrofie helikoptera w styczniu 2020 roku.

Brak ciągłości kontraktu oznaczał dla popularnej sportowej marki konieczność rezygnacji z produkcji butów, które były sygnowane nazwiskiem Bryanta.

Teraz okazuje się, że firma wypuściła na rynek kolekcję obuwia o nazwie "Mambacita". Seria została wyprodukowana na cześć zmarłej córki Gianny, która również zginęła w katastrofie. Okazuje się, że model Kobe Protro 6 Mamba Forever trafił do sprzedaży bez zgody wdowy po koszykarzu.

Reklama

Vanessa Bryant jest wściekła

Model butów jest dostępny w sprzedaży od kilku tygodni, a jak poinformowała gazeta "Los Angeles Times", konflikt pomiędzy Vanessą Bryant a Nike jest w toku.

"Buty "Mambacita" nie są dopuszczone do sprzedaży. Chciałam, aby zostały sprzedane, aby uhonorować moją córkę WSZYSTKIMI dochodami na rzecz naszej fundacji Mamba & Mambacita Sports, ale nie podpisałam ponownie umowy z Nike i postanowiłam nie sprzedawać tych butów. Buty "Mambacita" nie zostały zatwierdzone do produkcji. Nike nie wysłał żadnej z tych par do mnie i moich dziewczyn. Nie wiem, jak ktoś inny mógł położył ręce na butach, które zaprojektowałem na cześć mojej córki Gigi" - oświadczyła Vanessa Bryant. 

A

Dowiedz się więcej na temat: Kobe Bryant | Vanessa Bryant

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje