Reklama

Reklama

Poważne osłabienie New York Knicks

Dwaj zawodnicy podkoszowi nie zagrają w najbliższym czasie w barwach New York Knicks. Tyson Chandler i Kurt Thomas odnieśli kontuzje, które wykluczą ich z gry.

Chandler, najlepszy obrońca ligi z poprzedniego sezonu, opuści co najmniej tydzień. Badanie rezonansem magnetycznym jego kręgosłupa wykazało problemy z dyskiem.

Reklama

Jest to ogromna strata dla Knicks, gdyż Chandler rozgrywa najlepszy sezon w karierze i został nawet wybrany do udziału w meczu gwiazd. Rozegrał jak dotąd 62 mecze w tym sezonie, notując w nich średnio 10.7 punktu i 11.0 zbiórek. Jest liderem NBA pod względem skuteczności rzutów z gry.

Zostań naszym fanem na facebooku

Thomas z kolei będzie poza grą od 2 do 4 tygodni. On z kolei ma pękniętą jedną z kości śródstopia. Najstarszy zawodnik ligi zagrał w tym sezonie 39 razy, notując średnio 2.5 punktu i 2.3 zbiórki na mecz.

Chandler i Thomas dołączą do coraz dłuższej listy kontuzjowanych graczy Knicks. Ich lider i najlepszy strzelec, Carmelo Anthony, nie gra od 4 meczów z powodu kontuzji kolana. Lekarze próbują przywrócić go do gry, ściągając płyn z kontuzjowanej nogi, ale na razie nie przynosi to spodziewanych efektów. Poza grą do końca sezonu pozostają Amare Stoudemire i Rasheed Wallace.

Autor: Piotr Zarychta

Dowiedz się więcej na temat: NBA | New York Knicks | koszykówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama