Philadelphia 76ers wciąż bez wygranej w NBA

Koszykarze Philadelphia 76ers wciąż nie wygrali meczu w tym sezonie NBA, a na koncie mają już 12 porażek. Ostatniej nocy przegrali u siebie z Indiana Pacers 85:112.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W zespole gości, który wygrał siódmy mecz z ostatnich dziewięciu, wyróżnili się przede wszystkim Paul George zdobywając 34 punkty oraz C.J. Miles mając dorobek o czternaście pkt mniejszy.

Sukces Orlando Magic w hali Amway Arena w rywalizacji z Minnesota Timberwolves zapewnił na 3,1 s przed końcem dogrywki Evan Fournier. Elfried Payton dorzucił 24, z których pięć w dodatkowym czasie gry. Końcowy dorobek Fourniera to 26 pkt.

Koszykarzy Dallas Mavericks do sukcesu w Bostonie z tamtejszymi Celtics poprowadził Niemiec Dirk Nowitzki zaliczając 23 punkty. Zawodnicy z Teksasu mieli na początku spotkania spore problemy z nawiązaniem punktowego kontaktu z gospodarzami, przegrywali 13:31, a na nieco ponad siedem minut przed końcową syreną od rywali dzielił ich dystans siedmiu punktów. Ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 106:102. Po sukcesie są trzecią drużyną na Zachodzie mając w dorobku osiem wygranych w dwunastu spotkaniach.

Nie mogą odnieść sukcesu w pojedynkach z Atlanta Hawks koszykarze Sacramento Kings. W środę przegrali w mieście igrzysk olimpijskich w 1996 roku 97:103 i była to ich piętnasta z rzędu porażka z Jastrzębiami. Kibice Hawks cieszyli się na równi z zawodnikami z wygranej, bowiem trzy ostatnie mecze nie przyniosły im sukcesu. Szósty raz w sezonie double-double (23 punkty i 16 zbiórek) popisał się Paul Millsap.

Klasą dla siebie w wygranym meczu Oklahoma City Thunder we własnej hali z New Orleans Pelicans 110:103 był Russel Westbrook zaliczając 43 punkty. Do triple-double zabrakło mu jednej asysty i zbiórki.

Serię wygranych kontynuują zawodnicy San Antonio Spurs. W szóstym meczu liderzy Southwest Division wygrali u siebie z Denver Nuggets 109:98. Prawie połowę punktów dla Teksańczyków zdobyli Tony Parker (25) oraz Kawhi Leonard (20).

Houston Rockets pod wodzą nowego trenera J.B.Bickerstaffa, który zastąpił Kevina McHale,  odrobili 17-punktową różnicę i po dogrywce pokonali Portland Trail Blazers 108:103. 45 punktów i 11 asyst miał na koncie czołowy zawodnik Rockets James Harden. Tym samym drużyna z Houston przerwała serię czterech porażek.