Reklama

Reklama

O'Neal pozwał informatyka za sprzedaż jego e-maili

Shaquille O'Neal pozwał informatyka, który administrował jego stroną internetową. Niejakiemu Shawnowi Darlingowi były gwiazdor NBA zarzuca sprzedawanie jego prywatnej poczty elektronicznej portalom, które następnie ją upubliczniały.

Czterokrotny mistrz NBA uważa, że działanie Darlinga wystawiło na szwank jego reputację i dlatego domaga się odszkodowania. O'Neal płacił informatykowi 150 dolarów za każdą godzinę pracy.

O'Neal to jedna z najbarwniejszych postaci w historii NBA. Do najlepszej koszykarskiej ligi świata trafił w 1992 roku i błyskawicznie stał się gwiazdą. Karierę rozpoczął w Orlando Magic, a kolekcjonowanie wyróżnień zaczął od tytułu debiutanta roku.

Po czterech latach opuścił Florydę i związał się z Los Angeles Lakers. Z "Jeziorowcami" trzykrotnie zdobywał mistrzostwo (2000-2002). Po czwarty pierścień sięgnął z Miami Heat (2006).

Reklama

Trzykrotnie wybierany był najwartościowszym zawodnikiem (MVP) finałów i raz sezonu zasadniczego. 15-krotnie grał w Meczu Gwiazd, trzy razy był jego MVP. Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Atlancie 1996 i mistrzostw świata 1994.

Reklama

Reklama

Reklama