Reklama

Reklama

NBA - Wyższe ceny biletów na mecz Boston z Dallas z powodu Rondo

Klub Boston Celtics podniósł o 15 - 25 procent ceny biletów na mecz z Dallas Mavericks. Większe zainteresowanie kibiców spotkaniem to efekt przejścia koszykarza Rajona Rondo, jednego z najlepszych rozgrywających w NBA, z ekipy "Celtów" do drużyny z Teksasu.

28-letni zawodnik był najważniejszą postacią wymiany między Boston i Dallas, do której doszło z piątku na sobotę polskiego czasu. W 2008 roku Rondo z "Celtami" wywalczył mistrzostwo i był czołowym graczem drużyny.

- Dynamiczne wzrosty cen pojedynczych biletów to wynik popytu na nie, a nie odgórna decyzja klubu. Ceny zmieniają się w ciągu poszczególnych dni i tygodni w trakcie całego sezonu - powiedział szef działu marketingowego "Celtów" Shawn Sullivan.

Rondo trafił do Bostonu 2006 roku wybrany przez klub z 21. numerem w drafcie. Czterokrotnie wystąpił w Meczu Gwiazd. W sezonie 2009/10 notował najwięcej przechwytów, a w 2011/12 i 2012/13 był liderem pod względem asyst. Obecnie jest także najlepszy w tej klasyfikacji - ma średnio 10,8 podań otwierających drogę do kosza.

Reklama

Do Dallas Rondo przeniósł się z 23-letnim kanadyjskim skrzydłowym Dwightem Powellem, który na parkietach NBA spędził do tej pory zaledwie dziewięć minut. Z Teksasu przeszli do Bostonu Jameer Nelson, Jae Crowder i Brandan Wright. Mavericks oddali także dwa wybory w drafcie 2015 i 2016.

Wymiana ma umożliwić Dallas walkę o mistrzostwo. Drużyna, której liderem jest Niemiec Dirk Nowitzki, z tytułu cieszyła się w 2011 roku. Od tej pory nie zdołała nigdy przebrnąć pierwszej rundy play off.

Dowiedz się więcej na temat: Rajon Rondo | boston celtics | dallas mavericks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje