Reklama

Reklama

NBA wystartuje w święta Bożego Narodzenia!

Po 15 godzinach negocjacji zawodnicy i właściciele klubów NBA dogadali się. Na konferencji prasowej, która odbyła się w porannych godzinach czasu polskiego David Stern i Billy Hunter ogłosili, że strony doszły do porozumienia w kwestii zakończenia lokautu.

Pierwszy o zakończeniu lokautu doniósł Ken Berger z CBS Sports. Za nim poszli kolejni dziennikarze z ESPN i Yahoo. Zanim rozpoczęła się konferencja wiadomo już było, że obie strony porozumiały się ze sobą.

Strony nie podały jednak jeszcze oficjalnie żadnych konkretów dotyczących porozumienia. Chcą je najpierw przedstawić swoim partnerom - pozostałym właścicielom oraz zawodnikom. Zapewniają jednak, że będzie to tylko formalność.

NBA ma wystartować 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia i tego dnia mają się odbyć trzy spotkania. Będą to mecze Boston Celtics - New York Knicks, Miami Heat - Dallas Mavericks i Chicago Bulls - LA Lakers. Zanim jednak do tego dojdzie przez najbliższe kilka dni prawnicy obu stron mają pracować nad skonstruowaniem właściwej umowy.

Reklama

Po jej podpisaniu rozpocznie się okres podpisywania umów z wolnymi agentami, a także czas wymian między drużynami. Następnie rozpoczną się obozy przedsezonowe. Ich prawdopodobny termin to 9 grudnia.

Takie rozwiązanie spowoduje, że drużyny w sezonie regularnym rozegrają 66 spotkań. Zanim jednak do tego dojdzie pod umową będzie się musiało podpisać 30 właścicieli drużyn i około 450 zawodników.

W sobotę rano (czas wschodnioamerykański) dojdzie do wspólnej telekonferencji Davida Sterna z wszystkimi właścicielami klubów NBA, na której zostaną im przedstawione wynegocjowane warunki. Następnie dojdzie do głosowania, które ma stwierdzić czy jest zgoda na start sezonu.

Będziemy stale informować o kolejnych informacjach dotyczących zakończenia lokautu.

Więcej o NBA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje