NBA. Washington Wizards przegrali z Utah Jazz. Sześć punktów Marcina Gortata

Marcin Gortat zdobył sześć punktów, a jego Washington Wizards w meczu NBA przegrali u siebie z Utah Jazz 92:102. To druga porażka z rzędu stołecznej drużyny.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej Jazz zaczęli osiągać coraz większą przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc dziesięcioma punktami, a w trzeciej części gry różnica wzrosła nawet do 24 punktów. Późniejsza pogoń gospodarzy na niewiele się zdała.

Poprzednio Wizards dwa mecze z rzędu przegrali blisko dwa miesiące temu. Natomiast po raz pierwszy od 2 stycznia nie udało im się osiągnąć bariery stu punktów. W niedzielę problemów ze skutecznością nie miało tylko trzech ich zawodników - John Wall zdobył 23 punkty, Bradley Beal 22, a rezerwowy Chorwat Bojan Bogdanović 15. Reszta trafiła łącznie tylko 14 z 43 rzutów z gry.

Gortat na parkiecie przebywał 28 minut i trafił trzy z dziewięciu rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia osiem zbiórek i dwa przechwyty. Miał również jedną stratę i popełnił trzy faule.

Wśród zwycięzców najlepsi byli Gordon Hayward - 30 pkt i dziewięć zbiórek, a także Francuz Rudy Gobert - 15 pkt, 20 zbiórek i cztery bloki.

"Czarodzieje" z bilansem 34 zwycięstw oraz 23 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają we wtorek, kiedy we własnej hali zmierzą się z najlepszą obecnie ekipą Golden State Warriors (49-9).

Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans  118:110

Los Angeles Clippers - Charlotte Hornets      124:121 (po dogrywce)

2.Denver Nuggets4431.587
3.Minnesota Timberwolves4333.566
4.Portland Trail Blazers2747.365
5.Oklahoma City Thunder2153.284
x - zapewniony udział w play-off
y - zapewnione pierwsze miejsce w dywizji z - zapewnione pierwsze miejsce w konferencji