Reklama

Reklama

NBA. Russell Westbrook MVP sezonu zasadniczego

Rozgrywający Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder został wybrany najbardziej wartościowym graczem (MVP) minionego sezonu zasadniczego NBA. W nocy odbyła się uroczysta gala w Nowym Jorku.

Westbrook wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy Jamesa Hardena (Houston Rockets) i Kawhiego Leonarda (San Antonio Spurs).

29-letni gracz z Oklahomy ma za sobą rekordowy sezon. Wcześniej w historii NBA zdarzyło się tylko raz - 55 lat temu - by zawodnik zakończył sezon ze średnimi na poziomie triple-double. Westbrook pobił też rekord rozgrywek w liczbie meczów z triple-double - miał ich na koncie 42. Nikomu wcześniej nie udał się taki wyczyn. Statystycy wyliczyli mu, że zdobywał średnio 31,6 pkt w spotkaniu, miał 10,4 asyst i 10,7 zbiórek.

"Pamiętam jeszcze, jak w czasach dzieciństwa grałem na komputerze w NBA, rozmawiałem z moimi rodzicami i śmiałem się z bratem, że może kiedyś też będę MVP. Wtedy naprawdę żartowałem. A teraz stoję tutaj przed wami, mam w ręku statuetkę i nie mogę w to uwierzyć. To niesamowite uczucie, trudno byłoby mi sobie coś takiego nawet wyobrazić" - mówił Westbrook.

Reklama

Został on także pierwszym MVP od czasu Mosesa Malone’a (1980/81), który w danym sezonie wygrał mniej niż 50 meczów.

Na gali w Nowym Jorku rozdano także inne nagrody. M.in. najlepszym trenerem uznano Mike'a D'Antoniego (Houston Rockets), najlepszym obrońcą Draymonda Greena (Golden State Warriors), a wyróżnienie fair-play otrzymał Kemba Walker (Charlotte Hornets).

Nagrody sezonu zasadniczego NBA:

Najlepszy trener - Mike D’Antoni (Houston Rockets)

Najlepszy rezerwowy - Eric Gordon (Houston Rockets)

Najlepszy obrońca - Draymond Green (Golden State Warriors)

Najlepszy kolega z zespołu (Teammate of the Year) - Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)

Nagroda fair play (Sportsmanship of the Year) - Kemba Walker (Charlotte Hornets)

Najlepszy menedżer - Bob Myers (Golden State Warriors)

Najlepiej rozwijający się zawodnik - Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje