Reklama

Reklama

NBA. Porażka Washington Wizards. Słaby występ Marcina Gortata

Marcin Gortat zdobył tylko cztery punkty, a jego Washington Wizards w meczu NBA przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 102:110. "Czarodzieje" zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. To była ich czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach

Spotkanie było wyrównane do połowy drugiej kwarty. Później Celtics zaczęli budować przewagę, która sięgnęła nawet 20 punktów. Wizards w ostatniej części gry ambitnie dążyli do zniwelowania straty, ale na bliżej niż sześć punktów nie udało im się zbliżyć.

Stołeczny zespół zdecydowanie przegrał walkę pod tablicami. Szczególnie dotkliwe było dla nich aż 20 ofensywnych zbiórek Celtics. Zwykle wsparcie w tym elemencie daje Gortat, ale tym razem przebywał na parkiecie tylko 12 minut - najkrócej w sezonie 2016/17.

Polski środkowy szybko popadł w problemy z faulami. Po pięciu minutach meczu miał już na koncie dwa i został zmieniony. W drugiej odsłonie po zaledwie 105 sekundach znów popełnił przewinienie i ponownie usiadł na ławce rezerwowych.

Reklama

Gortat trafił dwa z czterech rzutów z gry i spudłował oba wolne. Jego dorobek uzupełniają cztery zbiórki i trzy asysty. Miał też jedną stratę.

Wśród zwycięzców najlepszy był Isaiah Thomas - 25 pkt. Dla Wizards najwięcej - 19 - zdobył Bradley Beal.

"Czarodzieje" z bilansem 42 zwycięstw i 28 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w środę we własnej hali z Atlanta Hawks (37-33).

Wyniki poniedziałkowych meczów NBA:

Boston Celtics - Washington Wizards            110:102

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks              105:90

Houston Rockets - Denver Nuggets               125:124

Indiana Pacers - Utah Jazz                     107:100

Los Angeles Clippers - New York Knicks         114:105

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors   95:111

Orlando Magic - Philadelphia 76ers             112:109 (po dogrywce)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL