NBA - Oklahoma City Thunder lepsza od San Antonio Spurs

W sobotę w meczu na szczycie Konferencji Zachodniej koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali na wyjeździe San Antonio Spurs 113:100. To było dziewiąte zwycięstwo z rzędu Thunder, którzy z bilansem 22-4 są obecnie najlepszą drużyną w lidze NBA.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 21:21. Później goście kontrolowali przebieg gry. Najlepszy w drużynie Thunder był Russell Westbrook, zdobył 31 punktów i miał osiem asyst. W zespole Spurs Tony Parker zakończył mecz z 23 pkt i także ośmioma asystami.

"Nasz zgon nastąpił w drugiej kwarcie. Pozwoliliśmy w niej zdobyć rywalom aż 40 punktów" - ocenił trener Spurs Gregg Popovich.

Drużyna z Teksasu legitymuje się bilansem 21-6 i zajmuje trzecie miejsce na zachodzie. Druga jest ekipa Portland Trail Blazers (23-5), która pokonała we własnej hali New Orleans Pelicans 110:107.

Damian Lillard zdobył dla zwycięzców 29 punktów, z czego 13 w ostatniej kwarcie. Wśród pokonanych wyróżnili się Anthony Davis i Tyreke Evans, obaj uzyskali po 21 pkt.

W sobotę ze zwycięstwa cieszył się też Marcin Gortat. Jego Washington Wizards pokonali na wyjeździe Boston Celtics 106:99, choć na początku grali słabo i w pewnym momencie przegrywali już osiemnastoma punktami.

Polski środkowy przebywał na parkiecie 35 minut. Zdobył 13 punktów (trafił 6 z 9 rzutów z gry i 1 z 2 wolnych), miał 11 zbiórek, cztery bloki oraz po dwie asysty i straty.

"Czarodzieje" z bilansem 12-13 zajmują piąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny meczy rozegrają dopiero 27 grudnia, na wyjeździe z Minnesota Timberwolves.

Wciąż bardzo dobrze spisuje się poprzedni klub Gortata - Phoenix Suns. Skazywane przed sezonem na pożarcie "Słońca" wygrały 16 z 26 spotkań i sklasyfikowane są na szóstej lokacie w Konferencji Zachodniej. Tym razem zespół Suns nie miał problemu z pokonaniem u siebie Dallas Mavericks. Wygrał 123:108 prowadząc przez niemal cały mecz.

Kluczem do zwycięstwa okazały się rzuty za trzy punkty. Gospodarze trafili w 15 z 30 prób zza linii oddalonej od kosza o 7,24 m. Rewelacyjnie grał Erik Bledsoe; zdobył 25 punktów przy 75 proc. skuteczności rzutów z gry. Dla Mavericks 21 pkt uzyskał Niemiec Dirk Nowitzki.