Reklama

Reklama

NBA. Mirotić niezdolny do gry po bójce z kolegą z Chicago Bulls

Czarnogórski skrzydłowy Nikola Mirotić jest niezdolny do gry do odwołania po tym, jak na treningu Chicago Bulls pobił się z kolegą z drużyny - poinformował klub występujący w koszykarskiej lidze NBA.

Do bójki Miroticia i Bobby'ego Portisa doszło podczas wtorkowego treningu zespołu. Mocno uderzony w twarz Czarnogórzec doznał wstrząśnienia mózgu i złamania górnej szczęki. Przez kilka minut leżał na parkiecie. Został zabrany do szpitala, który opuścił tego samego dnia. Prawdopodobnie konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

"Mirotić jest niezdolny do gry do odwołania. Klub rozważa nałożenie sankcji dyscyplinarnych" - oświadczyły władze Bulls.

Urodzony w Czarnogórze, ale reprezentujący Hiszpanię 26-letni Mirotić w drużynie "Byków" występuje od 2014 roku. W minionym sezonie zdobywał średnio w meczu 10,6 pkt i miał 5,5 zbiórki. Podpisał ostatnio dwuletni kontrakt, gwarantujący mu w bieżących rozgrywkach 12,5 mln dolarów, co jest drugą gażą w zespole, po środkowym Robinie Lopezie - 13,788 mln.

Reklama

22-letni Portis, który zarobi 1,516 mln dolarów, rywalizuje z nim o miejsce w pierwszej piątce na pozycji silnego skrzydłowego. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,8 pkt i odnotował 4,6 zb.

Zespół Chicago Bulls, prowadzony przez trenera Freda Hoiberga, pierwszy mecz w rozpoczętym we wtorek sezonie NBA rozegra w nocy z czwartku na piątek z Toronto Raptors na wyjeździe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje