NBA: LeBron James nadal liderem w sprzedaży koszulek

Gwiazdor Miami Heat LeBron James utrzymał pierwsze miejsce na liście zawodników, których koszulki w minionym półroczu sprzedawały się najlepiej na świecie. Po raz szósty czterokrotny MVP ligi koszykówki NBA zajmuje najwyższą lokatę.

W porównaniu do grudniowego rankingu o jedno miejsce niżej jest Kobe Bryant z Los Angeles Lakers, który pół roku temu był drugi. To najprawdopodobniej efekt ponownej kontuzji tego gracza. 

Reklama

Wiceliderem został Kevin Durant z Oklahoma City Thunder. Był on najlepszym strzelcem w sezonie zasadniczym. 25-letni skrzydłowy zdobywał średnio 32 pkt.

Kolejne miejsca zajmują: 4. Derrick Rose (Chicago Bulls), który jest kontuzjowany i Stephen Curry (Golden State Warriors awans z szóstej pozycji).

Ciekawostką jest to, że do pierwszej 15 w tej klasyfikacji powrócił po siedmiu latach przerwy Tim Duncan (San Antonio Spurs, 14. lokata).

W rankingu klubów, których stroje sprzedją się najlepiej nadal palma pierwszeństwa należy do mistrzów z Miami. Wiceliderem jest ekipa Lakers, mimo braku awansu do play off, a kolejne zajmują: Chicago Bulls, Oklahoma City  i New Jork Knicks (także poza play off).


Dowiedz się więcej na temat: LeBron James | Kevin Durant | Kobe Bryant | Miami Heat | los angeles lakers | NBA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje