NBA. Lakers wygrali po dogrywce z Nuggets 120:116

Los Angeles Lakers pokonali po dogrywce Denver Nuggets 120:116 w meczu dwóch najlepszych drużyn Konferencji Zachodniej NBA.

Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Anthony Davis (33).

Z kolei LeBron James skończył mecz z 32 "oczkami", 14 asystami i 12 zbiórkami, uzyskując już 12. triple-double w sezonie i wyrównując osiągnięcie Luki Dončicia z Dallas Mavericks.

Davis w dogrywce zdobył siedem punktów, w tym trafił "trójkę", która dała Lakers prowadzenie 119:116 na dwie minuty i 41 sekund przed końcem.

Nikola Jokić zakończył spotkanie z 22 punktami i i 11 zbiórkami dla Nuggets, którzy spudłowali pięć ostatnich rzutów.

Po 15 zwycięstwach z rzędu w środę porażki doznali koszykarze Toronto Raptors. W Nowym Jorku ulegli Brooklyn Nets 91:101. Przegrała także najlepsza obecnie drużyna Milwaukee Bucks; na wyjeździe z Indianą Pacers 111:118.

Niemal od samego początku inicjatywa należała do Nets. Mecz w zasadzie pozbawiony jest historii. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili różnicą 12 punktów i po przerwie cały czas utrzymywali wyraźną przewagę. Najwięcej punktów - 20 - zdobył dla nich Caris LeVert.

- Po prostu nie graliśmy dobrze. Rywalom należy się szacunek, pokonali nas, ale to tylko jeden mecz - powiedział rozgrywający Raptors Kyle Lowry.

33-latek trafił tylko cztery z 13 rzutów z gry, ale zakończył spotkanie z triple-double, na które złożyło się po 12 punktów i asyst oraz 11 zbiórek. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje też Serge Ibaka - 28 pkt i dziewięć zbiórek.

- Tym razem zagraliśmy słabo, ale patrząc szerzej możemy być zadowoleni z naszej sytuacji - podkreślił trener Nick Nurse.

W tabeli Konferencji Wschodniej Raptors z bilansem 40 zwycięstw i 15 porażek zajmują drugie miejsce. Prowadzi zespół Milwaukee Bucks (46-8), który uległ na wyjeździe Indiana Pacers 111:118. "Kozły" nie poradziły sobie bez największej gwiazdy Giannisa Antetokounmpo. Grecki skrzydłowy dostał wolne z powodu narodzin dziecka. Dla zwycięzców aż 35 pkt zdobył T.J. Warren.

Wyniki środowych meczów NBA:

Brooklyn Nets - Toronto Raptors             101:91

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks         127:105

Dallas Mavericks - Sacramento Kings         130:111

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers         116:120 (po dogrywce)

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks            118:111

Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers  111:104

Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets  108:115

New York Knicks - Washington Wizards         96:114

Orlando Magic - Detroit Pistons             116:112 (po dogrywce)

3.x-Portland Trail Blazers4230.583
4.Minnesota Timberwolves2349.319