Reklama

Reklama

NBA. Kareem Abdul-Jabbar będzie projektantem czapek

Legendarny Kareem Abdul-Jabbar, najskuteczniejszy koszykarz w historii ligi NBA, który dał się poznać z wszechstronnych pasji, będzie mógł wzbogacić swój życiorys o kolejną umiejętność. Jego pierwszy klub Milwaukee Bucks poprosił go o zaprojektowanie czapek z daszkiem.

Jak podał portal CBS 58, trzy nowe wzory bejsbolówek, z których dwa zaprojektuje właśnie Abdul-Jabbar, zostaną rozdane kibicom podczas trzech wybranych meczów w hali Bucks w nowym sezonie.

Abdul-Jabbar sześciokrotnie triumfował w lidze NBA. Po raz pierwszy w 1971 roku z Milwaukee Bucks (1969-1975), a pięć kolejnych tytułów zdobył z Los Angeles Lakers (1975-1989).

W całej karierze uzyskał rekordową w NBA liczbę punktów - 38 387. 19-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd Wschód - Zachód.

Po zakończeniu kariery udziela się charytatywnie - m.in. wystawił w tym roku na akcję ponad 90 swoich pamiątek, w tym cztery mistrzowskie pierścienie, za które otrzymał 2,8 mln dolarów przekazane na cele dobroczynne. Jest też autorem książek dla dzieci oraz powieści detektywistycznych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy