Reklama

Reklama

NBA: Dwight Howard zawodnikiem Los Angeles Lakers

Dwight Howard z Orlando Magic od nowego sezonu ligi będzie zawodnikiem Los Angeles Lakers. W transakcję, która wciąż czeka na zatwierdzenie przez władze ligi NBA, zamieszane są w sumie cztery kluby i ośmiu koszykarzy. Na razie poinformowały o tym media.

O transferze Howarda, wybieranego już trzy razy najlepiej broniącym graczem NBA (2009-11), poinformowała najpierw stacja telewizyjna ESPN, a zaraz po niej również kilka amerykańskich gazet. Z informacji dziennikarzy wynika, że oficjalne potwierdzenie zmiany zespołu nastąpi dopiero w piątek, po uzyskaniu pozytywnej opinii komisarza ligi.

Do Orlando mają trafić Arron Affalo i Al Harrington z Denver Nuggets, a także Nikola Vucevic i Maurice Harkless z Philadelphii 76ers, do których z Lakers powędruje Andrew Bynum, zaś z Magic Jason Richardson. Zespół z Filadelfii odda też Andre Iguodalę do Nuggets.

Reklama

Howard ma za sobą siedem sezonów w NBA, wszystkie w ekipie Magic. Rozegrał dotychczas 621 spotkań, w których odnotował średnią 18,4 punktu i 13,5 zbiórki w meczu. W ostatnim czasie jednak był skonfliktowany z trenerem i o jego odejściu mówiło się od dłuższego czasu.

To drugie poważne wzmocnienie Lakers, którzy przymierzają się poważnie do zdobycia mistrzostwa. Wcześniej pozyskali Steve'a Nasha z Phoenix Suns, w których barwach gra Marcin Gortat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama