NBA. Broniący tytułu "Wojownicy" przegrali z "Rakietami"

Broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors przegrali u siebie z Houston Rockets 112:118 w sobotnim meczu ligi NBA. Po pierwszej kwarcie "Rakiety" prowadziły 35:20. Najskuteczniejszych w szeregach gości był Eric Gordon - 25 punktów.

Oprócz niego, wyróżnili się Chris Paul 23 pkt i 17 asyst, Kenneth Faried 20 pkt i 10 zbiórek, P.J. Tucker 18 pkt i 10 zbiórek oraz Clint Capela 15 zbiórek.

W zespole z Houston zabrakło największej gwiazdy, kontuzjowanego Jamesa Hardena, który miał serię 32 występów z dorobkiem co najmniej 30 "oczek".

Zawodnicy Rockets rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 15:0, a po pierwszych 12 minutach wygrywali 35:20. "Wojownicy" zbliżyli się do rywali dopiero na dwie minuty przed końcową syreną. Najpierw Stephen Curry trafił za trzy punkty, a następnie wykorzystał dwa wolne i gospodarze przegrywali tylko 110:114. Ostatnie sekundy należały jednak do "Rakiet".

Wśród mistrzów NBA najlepszy był Kevin Durant - 29 pkt.

W tym sezonie Houston Rockets już trzykrotnie pokonali Golden State Warriors, którym ulegli w finale Konferencji Zachodniej w poprzednich rozgrywkach.

Najlepsza drużyna na Wschodzie Milwaukee Bucks pokonała Minnesota Timberwolves 140:128. O sukcesie "Kozłów" przesądziła ostatnia odsłona, w której triumfowali 33:19.

Do zwycięstwa Bucks poprowadzili Khris Middleton 28 pkt oraz Giannis Antetokounmpo 27 pkt, 10 zbiórek i siedem asyst.

LeBron James uzyskał 27 punktów dla Los Angeles Lakers w przegranym, wyjazdowym spotkaniu z New Orleans Pelicans 115:128.

"Jeziorowcy" doznali 30. porażki, zaś już po raz 50. przegrali koszykarze Phoenix Suns. Tym razem 112:120 w Atlancie z Hawks.