Reklama

Reklama

NBA - bracia Dragiciowie zagrają w Miami Heat

Słoweńscy bracia Goran i Zoran Dragiciowie w ostatnim dniu okna transferowego w lidze koszykówki NBA przenieśli się z Phoenix Suns do Miami Heat. Ekipie z Florydy szczególnie zależało na 28-letnim Goranie, który w tym sezonie ma średnią 16,2 punktu na mecz.

"Myślę, że to miejsce, w którym mogę grać jeszcze lepiej" - napisał na Twitterze o transferze do Heat Goran Dragić, po ogłoszeniu wymiany między trzema klubami, gdyż słoweńskiego rozgrywającego w zespole "Słońc" ma  zastąpić Brandon Knight z Milwaukee Bucks.

Zadowolenia z pozyskania Dragicia, zawodnika, któremu po poprzednim sezonie przyznano nagrodę za największy postęp w lidze, nie krył prezydent klubu z Florydy Pat Riley.

"To kolejny krok, by przywrócić Heat mistrzowski blask. Sądzę, że takiego gracza potrzebowaliśmy" - ocenił Riley.

Reklama

Do innych istotnych zmian kadrowych dokonanych "za pięć dwunasta" można zaliczyć przejście Arrona Afflalo z Denver Nuggets do Portland Trail Blazers oraz Argentyńczyka Pablo Prigioniego z New York Knicks do Houston Rockets.

Nowego kolegę będzie mieć też Marcin Gortat. Jego klub - Washington Wizards - pozyskał z Sacramento Kings Ramona Sessionsa, a w odwrotnym kierunku przeniósł się Andre Miller.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje