Reklama

Reklama

Marcin Gortat: Zajść z zespołem jak najdalej

- Zamierzam pokazać się z jak najlepszej strony i być jeszcze lepszym zawodnikiem niż w poprzednim sezonie - mówi korespondentowi RMF FM Pawłowi Żuchowskiemu Marcin Gortat, zawodnik Washington Wizards.

Za Oceanem oficjalnie ruszają dziś przygotowania do nowego sezonu NBA, który rozpocznie się za miesiąc.

Paweł Żuchowski: Marcin, jak wyglądają przygotowania twoje i zespołu Washington Wizards do nowego sezonu?

Marcin Gortat: - Tak naprawdę dopiero zaczynamy. Będziemy ostro ćwiczyć. Z tego, co wiem, każdego dnia będzie jeden trening, chyba... jeżeli będziemy dobrze trenowali, to będzie jeden. Treningi będą przez siedem dni w tygodniu. Zajęcia na sali. Siłownia. Mnóstwo wysiłku w to włożymy. Musimy się dobrze zgrać.

Reklama

Jakie stawiasz sobie cele?

- Przede wszystkim powalczyć o finał konferencji. To jest podstawowy cel. Ale to tak naprawdę zweryfikuje początek sezonu. Zobaczymy, jak będziemy grali w ciągu roku. Chcę grać dobrze. Chcę grać dobrą koszykówkę. Zajść z zespołem jak najdalej. To jest dla nas ważne. Dla wszystkich. Dla całej organizacji. Dla miasta Waszyngton. Liczymy, że poprawimy wynik z ubiegłego sezonu. Chciałbym pomóc zespołowi. Chciałbym być dobrym zawodnikiem - jeśli nie lepszym niż w poprzednim sezonie.

Jak wygląda w tej chwili twój dzień?

- Bardzo ciężko. Oprócz przygotowań do sezonu mam bardzo dużo obowiązków nie tylko tutaj, ale z osiedleniem się. Kupiłem dom. Trzeba go umeblować. Muszę też wejść w formę meczową. Nie jest łatwo. Trzeba walczyć, żeby zgrać się z nowymi kolegami. A to chwilę potrwa.

Ty stawiasz na Washington Wizards, co jest zrozumiałe. Ale pewnie masz też i innych swoich faworytów.

- Myślę, że na pewno San Antonio będzie znowu dobrą drużyną. Myślę, że Cleveland, na pewno. To będzie drużyna, która będzie dużo wygrywała. Ciekawa będzie sytuacja w Chicago. Zobaczymy.

W poprzednim sezonie byłeś gwiazdą tego zespołu. Wszyscy liczyli na ciebie. Teraz jest kilku nowych zawodników. Czy coś się zmieni na parkiecie?

- Na pewno będziemy mieli więcej siły w ataku. Będziemy mieli więcej zawodników, którzy mogą zrobić bardzo dużo w ataku. Będziemy mieli zawodników, którzy potrafią wykonywać wiele rzeczy na dobrym poziomie. Zbierać. Bronić. Rzucać. Podawać. I tu myślę, że to będzie takim naszym dużym plusem. Oprócz tego będziemy mieli dłuższą ławkę rezerwowych, gdzie będziemy mieli zawodników, którzy grali w dobrych drużynach, którzy grali na wysokim poziomie i będą mogli wejść z ławki i nam pomóc. 

Więcej czytaj na www.rmf24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL