Reklama

Reklama

Marcin Gortat pali się do gry po kontuzji

Marcin Gortat jest coraz bliżej powrotu na parkiety ligi NBA po kontuzji prawej nogi. Koszykarz poleciał z drużyną Phoenix Suns do Minneapolis na mecz z Timberwolves, ale najprawdopodobniej nie zagra. - Może uda się w poniedziałek przeciw Houston - powiedział.

Przypadkowego urazu doznał 6 marca w spotkaniu z Toronto Raptors (71:98). W pierwszej kwarcie na prawą stopę Polaka nastąpił Amir Johnson. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało naderwanie ścięgien w śródstopiu. Potrzebne było unieruchomienie, ale Polak zdjął gips pod koniec marca, o tydzień wcześniej niż przewidywali początkowo lekarze.

- Ciężko pracowałem. Wracam do zdrowia szybko. Zacząłem rzucać z wyskoku, ale nie mam wyczucia piłki. Potrzebuję jeszcze czasu i normalnych treningów, by zobaczyć jak funkcjonuje mój organizm. Będę próbował zagrać jeszcze w tym sezonie. Tak naprawdę przygotowuję się do poniedziałkowego spotkania przeciw Houston w Phoenix, ale jeśli coś w przygotowaniach będzie mnie niepokoiło, to nie wystąpię. Nie ma powodów, bym ryzykował - powiedział Gortat portalowi "arizona central".

Reklama

Pierwotnie Gortat mówił, że sezon ma już stracony. Jednak już w trakcie leczenia stwierdził, że jest szansa na powrót. Teraz pali się do gry.

Kontuzja przerwała znakomitą, najdłuższą spośród graczy Phoenix, serię występów. Od kiedy w grudniu 2010 roku przyszedł do zespołu z Arizony, zagrał we wszystkich 182 meczach, a w 139 ostatnich w pierwszej piątce (jako jedyny w zespole rozpoczynał pierwsze 61 spotkań).

Ten sezon nie jest dla środkowego reprezentacji Polski tak udany jak poprzedni, gdy u boku kanadyjskiego rozgrywające Steve'a Nasha uzyskiwał średnio 15,4 pkt, 10,0 zbiórek i 1,5 bloku w 32 minuty. Jego obecne statystyki to odpowiednio 11,1 - 8,5 - 1,6 w 30,8 min.

Suns rozegrają jeszcze trzy mecze - 13 kwietnia na wyjeździe z Timberwolves, 15 we własnej hali z Houston Rockets i zakończą sezon 17 w Denver z Nuggets. Phoenix z bilansem 24 zwycięstw i 55 porażek zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje