Reklama

Reklama

Magic Johnson otwiera serce na przedsiębiorców. W puli 100 milionów dolarów

Na wspaniały gest zdecydował się legendarny zawodnik NBA Magic Johnson. Były amerykański koszykarz przekaże 100 milionów dolarów na rzecz pomocy przedsiębiorstwom oraz mikroprzedsiębiorstwom, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

Skutki pandemii koronawirusa są najsilniej odczuwalne w gospodarkach państw niemal na całym świecie. Pakiety pomocy oferowane przez rządy zapewne nie będą wystarczające, aby uratować wiele jeszcze kilka miesięcy temu dobrze prosperujących firm, które dzisiaj nie mogą liczyć na wsparcie od rządu amerykańskiego.  

Magic Johnson zdecydował się pomóc w ratowaniu biznesów, przekazując za pośrednictwem EquiTrust Life Insurance Company kwotę w wysokości 100 milionów dolarów. Pakiet ma pomóc najważniejszej sieci biznesowej, czyli przedsiębiorstwom oraz mikroprzedsiębiorstwom.

Reklama

"Kiedy myślisz o tym, dużo właścicieli firm stoi przed wyborem śmierć i życie. Nie mają innego miejsca, do którego mogliby się udać" - powiedział Magic Johnson.

Zdaniem legendy NBA, w Stanach Zjednoczonych wciąż istnieją rozbieżności w udzielaniu pożyczek ze względu na kolor skóry.

"Trzeba znaleźć sposób na pomoc w tym kryzysie, a jednym z najbardziej wrażliwych sektorów są Afroamerykanie, Latynosi i kobiety. Niektórzy mówili mi o trudnościach z dostępem do pożyczek udzielanych przez rząd. Chcemy więc, aby firmy należące do mniejszości miały równe szanse na powrót na powierzchnię" - dodał 60-latek.

Johnson chce swoim gestem wspomóc sto tysięcy firm w tym trudnym czasie. Zdaniem firmy EquiTrust, która pośredniczy w akcji, spora część właścicieli firm nie będzie mogła liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony państwa.

Według zebranych danych, aż 95 procent działalności prowadzonych przez czarnoskórych, 91 procent firm należących do Latynosów i Hawajczyków, a także 75 procent biznesów prowadzonych przez ludzi pochodzenia azjatyckiego, nie otrzyma wsparcia z programu pomocowego, czyli oficjalnych pożyczek na odbudowę biznesów.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy