Liga NBA - "triple-double" Jamesa w wygranym meczu "Jeziorowców"

LeBron James zapisał na koncie "triple-double", a Los Angeles Lakers wygrali z New Orleans Pelicans 112:104 w piątkowym meczu ligi NBA. Amerykański koszykarz, który 30 grudnia skończy 34 lata, uzyskał 22 punkty oraz miał 14 asyst i 12 zbiórek.

To był trzecia potrójna zdobycz Jamesa, odkąd latem przeniósł się z Cleveland Cavaliers do Lakers, i druga w ostatnich czterech występach. Łącznie w karierze ma 76 "triple-double".

Słynny zawodnik już w pierwszej odsłonie zanotował aż siedem asyst. W żadnym innym spotkaniu w barwach "Jeziorowców" nie miał tak udanej kwarty.

Zespół Lakers odniósł pierwsze zwycięstwo po porażkach z Washington Wizards i Brooklyn Nets. Oprócz Jamesa, wyróżnił się Kyle Kuzma - 23 pkt. Wszyscy gracze pierwszej piątki przekroczyli granicę 10 "oczek". Po raz pierwszy w sezonie w podstawowym składzie wyszedł chorwacki center, 21-letni Ivica Zubac. Zdobył 16 punktów i zebrał z tablic 11 piłek.

Po przerwie spowodowanej złamaniem ręki, do gry wrócił Rajon Rondo. Jego dorobek to osiem punktów i dziewięć asyst.

Wśród pokonanych najlepszy był Anthony Davis - 30 pkt i 20 zbiórek.

Liderzy Southwest Division San Antonio Spurs pokonali Minnesota Timberwolves 124:98. Triumfatorzy 19-krotnie trafiali za trzy punkty, co jest ich rekordem rozgrywek 2018/2019. Po pięć "trójek" mieli rezerwowi Marco Belinelli i Davis Bertans. Rekordowym osiągnięciem w tym sezonie jest także 36 asyst; DeMar DeRozan miał ich osiem, Bryn Forbes siedem.

W najważniejszej statystyce, czyli liczbie punktów bezkonkurencyjny okazał się Forbes - 22, w tym 15 w pierwszej części gry.

"Ostrogi" po raz piąty z rzędu zwyciężyły różnicą co najmniej 25 pkt; w międzyczasie była też porażka z Chicago Bulls. Ale w żadnym z wygranych meczów rywale nie uzyskali 100 pkt.

Mistrzowie NBA z 2016 roku oraz wicemistrzowie z 2015, 2017 i 2018 Cleveland Cavaliers przegrali na wyjeździe z Toronto Raptors 110:126. W trzeciej kwarcie koszykarze obu klubów zdobyli 81 pkt.

Kanadyjski zespół, który ma obecnie najlepszy bilans w lidze 25-9, do sukcesu poprowadził Kawhi Leonard - 37 punktów i 12 z 16 celnych rzutów z gry. Brytyjczyk Ogugua Anunoby zakończył mecz z dorobkiem 21 pkt i ośmiu zbiórek.

Na Zachodzie najlepsi są gracze Denver Nuggets 21-9, którzy w piątek nie grali.