Reklama

Reklama

​Liga NBA - New York Knicks zwolnili trenera Woodsona

Klub zawodowej ligi koszykówki NBA New York Knicks zwolnił trenera Mike'a Woodsona. To efekt braku awansu do play off. Poinformował o tym nowy prezydent Knicks Phil Jackson, który jako trener zdobył 11 tytułów z Chicago Bulls i Los Angeles Lakers.

"Nadszedł czas na zmiany. Mam ogromny szacunek dla Mike'a Woodsona i całego jego sztabu, ale musimy rozpocząć budowę drużyny na następny sezon" - napisał Jackson w oświadczeniu. Podkreślił przy tym, że ten sezon był wyjątkowo trudny dla drużyny i za słabsze wyniki nie należy obwiniać jednej osoby.

Knicks w sezonie zasadniczym wygrali 37 meczów i doznali porażek w 45, co dało im dopiero dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Rok wcześniej z bilansem 54-28 awansowali z pierwszego miejsca w swojej dywizji.

Reklama

Zwolnienie Woodsona to pierwsza poważna decyzja podjęta przez Jacksona od czasu przyjścia w marcu do Knicks. Według nieoficjalnych informacji, podpisał on pięcioletni kontrakt o wartości 12 mln dolarów rocznie. Zaznaczył wówczas, a teraz powtórzył, że nie zamierza wracać na ławkę trenerską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje