Reklama

Reklama

Liga NBA - Lon Babby zapowiada zmiany w Suns

Dyrektor Lon Babby, odpowiedzialny za sprawy sportowe w koszykarskim klubie Phoenix Suns, przedłużył umowę do 2015 r. Zaraz po podpisaniu kontraktu z ekipą, w której występuje Marcin Gortat, zapowiedział głębokie zmiany i lifting zespołu w nowym sezonie.

Obecnie drużyna Suns ma najgorszy bilans w historii klubu z Arizony i jednocześnie najniższy procent zwycięstw w Konferencji Zachodniej.

Babby pracuje w Suns od czerwca 2010 r. To on był pomysłodawcą transakcji, w wyniku której z Orlando Magic do Phoenix trafił w grudniu 2010 r. Gortat. Razem z polskim środkowym do Suns przenieśli się Vince Carter i Francuz Mickael Pietrus (obydwu nie ma już w Arizonie), a do Magic podążyli Jason Richardson, Turek Hedo Turkoglu i Earl Clark.

Polak nie gra od 8 marca, gdy doznał urazu prawej nogi w meczu z Toronto Raptors (71:98). Ten sezon nie jest dla niego tak udany jak poprzedni, gdy u boku kanadyjskiego rozgrywające Steve'a Nasha uzyskiwał średnio 15,4 pkt, 10,0 zbiórek i 1,5 bloku w 32 minuty. Jego obecne statystyki to odpowiednio 11,1 - 8,5 - 1,6 w 30,8 min.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje