Reklama

Reklama

LeBron James najwartościowszym sportowcem globu

Magazyn "Forbes" ocenił, że nazwisko gwiazdora Miami Heat LeBrona Jamesa zyskało w 2014 roku pod względem wartości marketingowej 10 mln dolarów i obecnie koszykarz Cleveland Cavaliers jest najwartościowszym sportowcem globu - jego marka to 37 mln dolarów.

Tym samym obecny wicemistrz NBA zdetronizował szwajcarskiego tenisistę Rogera Federera, którego wartość marketingową w 2013 roku szacowano na 46 mln dolarów, a obecnie na 32 mln dol. Drugi w rankingu magazynu jest obecnie golfista Tiger Woods (36 mln dol.).

Pozycję lidera zapewniły Jamesowi, który latem przeniósł się z Miami do rodzinnego stanu Ohio, do zespołu "Kawalerzystów", kontrakty zawarte w ostatnich 10 miesiącach, m. in. z Nike, McDonald's i Coca-Colą.

29-letni James, dwukrotny mistrz NBA z Heat (2012 i 2013), jest jednym z najbogatszych sportowców świata. Jego majątek "Forbes" szacował w 2013 roku na 59,8 mln. 16 stycznia 2013 został najmłodszym w historii NBA zawodnikiem, który przekroczył granicę 20 000 zdobytych punktów. Wyprzedził Kobe Bryanta. Dwudziestotysięczny punkt zdobył w meczu przeciwko Golden State Warriors. Miał wtedy 28 lat i 17 dni.


Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy