Reklama

Reklama

Kosmiczne leczenie Bynuma

Koszykarz liderów Konferencji Zachodniej ligi NBA - Los Angeles Lakers, Andrew Buynum wraca do zdrowia po urazie kolana korzystając z pomocy niemal kosmicznej technologii - biega na wartej 75 tysięcy dolarów antygrawitacyjnej bieżni.

Specjalne urządzenie pozwala zmniejszyć odczuwalną wagę ciała, dzięki czemu wszelkie obciążenia są znacznie mniej szkodliwe. Mierzący 213 cm i ważący 130 kg środkowy Lakers na pierwszym treningu biegał z obciążeniem ustawionym na 60-65 procent masy jego ciała.

Bieżnia pozwala na większą manipulację - urządzenie jest w stanie zmniejszyć odczuwalną wagę podczas wysiłku do 20 procent. Z kolei maksymalna możliwa do osiągnięcia prędkość to 29 km/h. Sprzęt nie jest mały - waży około pół tony, ma 240 cm długości, 102 szerokości oraz od 183 do 200 wysokości (zależnie od modelu).

Reklama

To wyjątkowe urządzenie wykorzystują w rehabilitacji duże amerykańskie ośrodki medyczne. Na zakup bieżni zdecydowały się również liczne kluby sportowe - obok Lakers G-Trainerem mogą pochwalić się na przykład AC Milan, Houston Rockets, Miami Heat, czy Oakland Raiders Sebastiana Janikowskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama