Reklama

Reklama

Kobe Bryant z zakazem wsadów od trenera

Kobe Bryant nie może wkładać piłki do kosza. Wsadów zabronił mu trener Los Angeles Lakers, Byron Scott.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

- Nie chcę, żeby więcej pokazywał tę akcję. Powiedziałem mu żartem, żeby zostawił to sobie na 82. mecz sezonu - zdradził Scott.

Zakaz trenera to efekt urazu prawego barku, którego Bryant doznał w meczu z Houston Rockets właśnie po wsadzie piłki do kosza. Z tego powodu musiał opuścić spotkanie z Oklahoma City Thunder (przegrane przez Lakers 78:118). Uraz nie jest poważny, ale nie wiadomo, czy Bryant wystąpi w meczu z Denver Nuggets, który odbędzie się w nocy z wtorku na środę polskiego czasu.

Reklama

- Nie ma znacznego polepszenia, ale nie ma też gorszych wiadomości w stosunku do pierwszej diagnozy. Wiem, że kiedy poziom adrenaliny wzrasta podczas meczu trudno krzyczeć do niego: pamiętaj, nie możesz wykonać wsadu. Kobe ma świadomość ryzyka, ale zna też swoje ciało jak nikt inny - powiedział trener "Jeziorowców", którzy w sezonie wygrali zaledwie cztery z 27 meczów.

Bryant, który kilka tygodni temu ogłosił decyzję o zakończeniu kariery po sezonie 2015/16, miał kłopoty z barkiem w styczniu. W meczu z New Orlean Pelicans zerwał jedno ze ścięgien barku, przeszedł operację i pauzował do końca sezonu.

W ostatnich meczach przed kontuzją powracał do formy. To właśnie powtarzające się w ostatnich latach problemy ze zdrowiem skłoniły 37-letniego Bryanta do podjęcia decyzji, że będzie to jego ostatni sezon w NBA.

Sezon regularny Lakers zakończą 13 kwietnia 2016 r. meczem z Utah Jazz. Będzie to najprawdopodobniej pożegnalny występ Bryanta, który zdobył z tym klubem pięć tytułów mistrza NBA (2000-02, 2009-10).

Obecnie jest trzecim najlepszym strzelcem w historii ligi. 17 razy był wybierany do Meczu Gwiazd Wschód - Zachód i wystąpił w 14 spotkaniach (trzy razy plany pokrzyżowały mu kontuzje). Był czterokrotnie wybierany najlepszym koszykarzem tego meczu (2002, 2007, 2009, 2011). 11 razy znalazł się w pierwszej piątce sezonu, a dwa razy był uznawany MVP finałów (2009 i 2010).

Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych sięgnął po złote medale olimpijskie w Pekinie (2008) i Londynie (2012).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama